Dotaz od Honzy + odpověď

Dobrý den, jsem poněkud stydlivější člověk, avšak jsem byl zaujat vaším videem o předčasné ejakulaci. Je to velice zajímavé, jak zmiňuje to, že si tím muž v podstatě kompenzuje nějaký vnitřní tlak, stres, cokoli, co ho psychicky tlačí a pomocí samotné ejakulace si vlastně uleví (alespoň na chvíli), a čím víc cítí tady ten tlak tím rychleji se ho má potřebu zbavit. Myslím si, že mám přesně tento problém.

Já sám mám pocit, že jsem se narodil s velikou sexuální energií, s velikým chtíčem se milovat, mít sex a souznět s partnerkou.

Každopádně když příjde na věc, dělá mi problém právě ta předčasná ejakulace, jsem tak moc vzrušený že se to nedá kontrolovat.

Na druhou stranu si uvědomuji, a to plně, že je to otázka mé psychiky. Jsou i dny kdy s partnerkou máme skvělý sexuální styk trvající i 30-40 minut. Je to okamžik, kdy jsme spolu opravdu propojení a vše je krásné, ale v týdnu, kdy je mnoho spěchu povinnosti, mám s tímto veliký problém a trápí mě to. Mám pocit, že jsem jako muž zklamal.

Rád bych vás požádal o radu? Mám nějakým způsobem uvolňovat své napětí a stres jiným způsobem? Sport, meditace, dechová cvičení?

Všiml jsem si že samotná masturbace je v mém případě jakýsi \”rituál\” kterým se zbavím stresu a na chvíli vypnu, a to je podle mě špatně. Děkuji za vaše rady! Honza

Milý Honzo.

Děkuji za email a důvěru.

Stydlivějších lidí je mnoho a vy jste úžasný v tom, že jste svůj stud překonal napsáním emailu.

Sexuální energie se projevuje ve všem, co děláme. Pokud máte práci, ve které používáte více intelekt, tak se může stát, že se energie nahromadí v těle a potřebuje vypustit. Každý z nás potřebuje mít vyrovnanou jin a jang. Pokud pracujeme hlavou, potřebujeme pak práci silou – tělem a naopak.

Krásně píšete, že jste si vědom, že je to otázka psychiky.
Když přichází období největšího růstu hormonů, tedy dospívání, nikdo nás neučí a nevysvětlí nám, jak s touto horou energie zacházet. Jediné, co má muž po ruce, je buď investovat energii do rvaček nebo sexu (ve zkratce). Vy jste jí vložil asi do sexu, což je lepší než do ubližování druhým.

Jenže tím se muž naučí a zakóduje si, že je to nejlepší způsob, jak se rychle zbavit stresu. A taky je příjemný. Když pak stres přijde, řeší to rychlým sexem. Aniž by chtěl, samo tělo tak reaguje.

Když jste v pohodě, tak milování trvá delší dobu – 30-40 minut.  Pro ženu je to doba, kdy se teprve fyzicky a psychicky uvolní. Až posléze přichází opravdové vzrušení a oddanost. Vědomé milování, které propojuje dva milence v jednotu potřebuje delší čas. Představte si, že se oddáváte jeden druhému 2, 3, 4 hodiny. To je milování, které naplňuje srdce obou milenců. Pak není prostor pro chtíč (častý sex), neboť jste naplněn. Pak je jen touha být si blízko.
„Nikdy jsem ji neviděl tak vzrušenou a krásnou“, říkal muž, který byl přítomen u tantra masáže své partnerky. Masáž trvala 2 h. Pouhé láskyplné doteky, u kterých není cílem vzrušit, a přesto se to samovolně děje.

Jak mohu pomoci v tuto chvíli?

Pár návodů, budu vycházet z mnoha dotazů před Vámi. K upřesnění přímo pro vás, bych potřebovala vědět více – vztah k rodičům, o dospívání, to, jak dlouho masturbujete, jak to probíhá, jakou máte práci, jak často se milujete s ženou a jaký máte záměr u sexuálního styku.

  • Práce fyzická – potřebujete uvolnění a klid – meditace. Práce intelektem – potřebujete fyzický odpočinek – sport. Vyrovnat jin a jang v těle. Já mám práci klidnou a občas potřebuji sekat dřevo, nebo něco přestěhovat.
  • Pokud cítíte, že jste napjatý, tak můžete energii uvolnit poskakováním, rychlým dýcháním se zvuky, uvolněním těla. Před aktem, si můžete se ženou zatančit nebo si zahrát na krásného lva – choďte kolem ní po čtyřech, vydávejte zvuky jako lev, vrňte – tím uvolníte energii, a ještě k tomu povzbudíte vášeň u ženy. Můžete si tak hrát oba – ona je lvice a vy lev.
  • Můžete meditovat sám nebo v páru – v páru se posaďte naproti sobě, chyťte se za ruce, zavřete oči a vnímejte každý svůj vlastní dech. Všechny myšlenky, které přichází nechte volně odejít, věnujte se jen svému dechu. Když zvládnete, pak otevřete oči a dívejte se na sebe. Pokud vy cítíte velké vzrušení, dýchejte hluboce a nahlas, protřepte ruce i nohy, uvolněte celé tělo.
  • Měl byste změnit přístup k sexuálnímu aktu. Milování by se mělo stát posvátným aktem ne aktem k uvolnění stresu.
  • Při masturbaci by neměl být klíčem ejakulát, ale můžete pracovat na oddálení ejakulace. Nespěchat ke konci, ale vychutnávat si vzrušení. Nejlépe se to trénuje, když máte volno. Pokud je vzrušení časté a v průběhu dne, cvičte si hluboké dýchání do bříška. Výdech je ústy. Proplácejte si tělo a dýchejte – uvolníte energii.
  • Dalším návodem je masáž lingamu (penisu) – můžete sám, ale lepší je, když Vám provádí masáž partnerka. Má větší sílu Vás navádět a učit, jak se uvolnit. Toto téma hodně rozebíráme na semináři – Masáž intimních míst Joni a Lingam.
  • Za častým chtíčem se také může schovávat touha po lásce, blízkosti, intimitě. Zamyslete se, proč v tu chvíli potřebujete sex? Možná vám chybí obejmutí od ženy, pohlazení, na chvíli se stát chlapcem, který spočine v náručí ženy a tím se uvolnit. Chlapcům je láska odpírána a pak v dospělosti mají problém si o ni říci a mnohdy to ani neví, že chybí právě projevy lásky.

Snad jsem Vám srozumitelné odpověděla. Pokud máte ještě konkrétnější dotazy, tak pište.

Mějte se krásně, s pozdravem Adri

Tagy: