Rozhovor s Petrem

Na jedné akci jsem se potkala s Petrem, povídali jsme si a on se pak zeptal, jaké práci se věnuji. Řekla jsem mu, že nemám práci, ale zaměstnání a tím je probouzet v lidech radost a lásku – tantrické masáže, jejich výuku a osobní i partnerský rozvoj.
“Tantrické masáže, to jako vážně? Vždyť to je sex a…..” “Není to jen sex, ale také……..

Jak smýšlí lidé o tantrách a tantrických masážích.

Možná jste to již také slyšeli. Budu psát slušněji, i když jsem slyšela a četla hanebnější slova.

Pro pána, už zase tantra, vždyť je to hnus….
Jo, to je ten sex více lidí, ohavné…..
To je to, jak uspokojují ženy rukou, že……
Prý masáž, sex to je, kdyby tam šel můj muž, tak se s ním rozvedu….
Hanba, hnus, měli by to zakázat, příšerné…….
Nikdy bych se nenechala masírovat po celém těle….
Opovaž se jít na takovou masáž…..

To, že někteří lidé takto reagují, za to v podstatě nemohou, protože žijeme ve velkých lžích a mnoha lidem se nechce přemýšlet, neboť jsou unaveni z každodenního shonu a starostí přežít. Pokud se vás níže uvedená slova dotknou, pak už nechám jen na vás samotných, jestli se rozhodnete zamyslet se nad tím, proč se vás to dotklo nebo mě odsoudíte.

Prosím, nikoho tím nechci urazit a nikoho neodsuzuji, na nikoho neútočím.

Nad mnoha věcmi nepřemýšlíme a není to nic špatného nebo odsouzeníhodného. Nikdo neví úplně všechno a každý dostal jiné dary. To že „nepřemýšlíme“, je fakt, i já to tak mám. Dám vám jeden malý příklad.
Přišla paní na masáž zad a povídá mi, že má 2 vyhřezlé ploténky a ulomený obratel. Doporučili jí cvičit. Říkám, to je fajn, protože si zpevníte zádové svaly a ty budou brzdit možnou bolest a větší poškození. Ptám se dále, jak cvičíte a kde? “Lehké cviky”, hned na to, nemám cvičit- strach. “V pořádku a cvičíte na zemi?”
“Ano.”
“Takže cvičíte na tvrdém.”
“Ano.”
“A to vám nikdo neřekl, že vy byste měla cvičit na měkčí podušce?”
“Ne a proč?”
“Vezměte si doma kost a otírejte jí o tvrdou zem, co se s ní stane, ne hned, ale časem? Obrousí se. Tak, vy máte zlomenou část obratle, tím je poškozen a náchylný na další poškození……”
Už asi nemusím dále hovořit, že.
“Nad tím jsem nepřemýšlela”, odpověděla paní.
Je to logické a není na tom nic špatného.

Odpusťte mi nyní tu upřímnost

Výše uvedené odsuzující slova,  jsou rekcí lidí, kteří nic neví o naukách tanter, jen to, co někde slyšeli, a ani se neobtěžují zjistit jaká je pravda. Lidský tvor je geniální v odsuzování věcí, o kterých nic neví nebo se jich bojí. Myslím si, že jsou to lidé, kteří v sobě potlačují vlastní životní, sexuální energii a tím nejsou opravdově šťastni, neumí milovat, neumí se smát a neumí se radovat za života. Jsou plní nenávisti a zloby na druhé, a hlavně sami na sebe. I já mezi ně patřila.

Věřím, že tito lidé, kteří odsuzují lásku ve všech aspektech, tajně sledují porno, kupují si časopisy se sexuální tématikou, jsou lační každého článku s fotografií nahé ženy. To vše nejlépe dělají tajně a navenek se chovají jakoby slušňáci. Připomíná mi to chování církevních stoupenců v 15 -18 století.

Možná si nyní říkáte, co si to ta Adriána dovoluje, říkat mi, že odsuzuji lásku. Tyto slova se dotknou člověka, kterému právě patří. Ani nevíte, jak moc se dotkla mě, když jsem je prvně slyšela.  Zní to tvrdě, uvědomuji si to, ale ve lžích žijeme už dlouho.

Proč se zmiňuji o strachu a lásce?

Strach z neznámého, strach z intimity (intimita není sex!), z otevřenosti a zranitelnosti. Strach z toho, po čem všichni v hloubi srdce toužíme. Pokud to má někdo jinak, pak asi nemá srdce.

Odsuzovat lásku je jako odsuzovat to, že někdo dýchá hlouběji nebo mělčeji, odsuzovat to, že jeden je hubený a druhý silnější, jeden má dlouhé vlasy a druhý krátké. Že se někdo směje s plných plic, že je šťastný, že má pocity, city a emoce, že mu život přeje, že smýšlí jinak, že miluje a je milován…….

Nedávno jsem šla do obchodu a měli tam jahody. Ptám se: „Jsou sladké?“ „Ano“, odpověděla paní prodavačka. Jsou opravdu dobré, ptám se znovu. Ano, zkuste. Vzala jsem si jednu malou jahůdku, byla kyselá a vůbec neměla vůni. Sami sebe přesvědčujeme, že je sladká. Lžou nám a my lžeme sami sobě. A tak to máme v mnoha věcech.

Žít ve lži nebo zkoumat pravdu?

A co myslíte, že se stalo s Petrem? Uhodli jste, chtěl vědět pravdu a přišel na tantrickou masáž a nezůstal jen u ní.

Je smutné, že tantra masáže jsou dnes také už zneužívány, tak, že vedou k obyčejnému sexu. Pro mnohé se tato slova stala pouze a jen výdělečnou činností.
Setkávám se s lidmi, kteří řeknou, že již na tantra masáži byli a při úvodním rozhovoru jim dám pár otázek, a v zapěti zjistím, že byli na obyčejné erotické masáži.  Nějaká masáž těla a rychlé vzrušení, které vede k rychlému uvolnění napětí. To není tantrická masáž.