Máte to také tak?

Od mala jsme vychovávání k službě druhému člověku.  Není to špatné, pokud v tom shonu nezapomínáme sami na sebe. Na své bytí. Tímto vnímám, že se život pak stává velmi negativní – vše děláme jen pro ty druhé, pak se ptáme: „A co já?“  Je správné, že jednám, přemýšlím za ty druhé? Vždyť mi to ani nevrátí a někdy spíše se mnou opovrhují a často slýchávám, že se nemám plést do jejich života, že mám mylné představy o jejich touhách a myšlenkách. Den za dnem se náš život stává negativní. Zapomeneme na krásu kolem sebe a v nás samotných. Neznáme sebe a tím nemůžeme poznat ani nikoho jiného. Tímto se často pleteme v druhých – myslíme za ně, odpovídáme za ně, rozhodujeme za ně a zdá se nám to přirozené, protože i jiní za nás odpovídali, mysleli a rozhodovaly.

Je čas se zamyslet?

Pokud chceme krásnější život vnitřního i vnějšího světa, je čas zamyslet se nad sebou samými a převzít vlastní život do vlastních rukou.
Jednou cestou, jak vzít svůj život do vlastních rukou je cesta tanter – cesta života, který je plný krás, nadšení, vstupu do neznáma, postupných změn v myšlení, názorech, pohledu na svět, na lidské bytosti, na tvořivost a na největší sílu jakou člověk dostal do vínku – na sexuální energii, na životní energii, která tvoří vše v nás a okolo nás.

Poznání této cesty je poznání svého skutečného bytí.

Tantra je často spojována se sexem a tečka. Učení tanter zahrnuje mnohem více než sex. Sex takový, jak ho známe mnozí ze svých životů, toto učení nepodporuje. Tantrický sex je duchovním stykem dvou lidí, kteří splynou v jednotu. Lidské bytí se přeci neomezuje na pouhý sex. Do našeho života patří také pocity, city, myšlenky, nápady, tvoření, touhy, duševní a tělesný rozvoj. Rozvoj vlastního šťastného života.
Ano, pravdou je, že sex je jeden z prvních schůdků na žebříku za poznáním vlastního bytí. Máme zůstat stát na prvním nebo jít výše?